pondělí 28.9.2020 Svátek má: Václav.

Představení města

 

První písemná zmínka o Krásné Lípě je z roku 1361. Od 17. Století se zde rozvíjelo plátenictví a manufakturní výroba. Během 19. Století se město stalo významným střediskem textilního průmyslu a obchodu. V roce 1870 byla Krásná Lípa povýšena na město.


Krásná Lípa je také úzce spjata s turistikou, kdy tu byl v roce 1885 založen Horský spolek pro nejsevernější Čechy, který se významně zasloužil o zpřístupnění skalnatých oblastí Českého Švýcarska. Dílem spolku je mimo jiné rozhledna na Vlčí hoře či cesta Kyjovským údolím.


Krásná Lípa je od roku 2000 sídlem Správy národního parku České Švýcarsko a díky rozsáhlým investicím nejen do turistické infrastruktury se dynamicky rozvíjí. Nejnovějšími zařízeními pro návštěvníky jsou Informační a vzdělávací centrum Českého Švýcarska na náměstí, kde se nachází expozice národního parku a Centrum služeb, které vzniklo rekonstrukcí tovární budovy. Zde je k dispozici solárium, sauna, ubytování, fitcentrum, kavárna a galerie.


Každým rokem se v Krásné Lípě koná nespočet kulturních a sportovních akcí mezi které patří např. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství, sraz motocyklů Čechie - Böhmerland, mezinárodní cyklistický závod Tour de Feminin a další.

 

Krásná Lípa je v současné době nejen ideálním místem pro výlety do národního parku, ale také místem pro aktivní odpočinek a relaxaci.

Fotogalerie

Infocentrum
Infocentrum
TOVÁRNA - Dům volného času
TOVÁRNA - Dům volného času

Privat Vovsíkovi

Ubytování v soukromí.

pict

Tolštejnský kraj, právo na libovolnou změnu vyhrazeno, v1.71L, webmaster: info@tolstejnsky-kraj.cz, powered on bubileg cms

jméno: heslo:
Přihlášených uživatelů: 0.